Lag et team ut i fra din menighet
Min menighet sender et team til noen misjonærer hver påske, og dette er virkelig med på å holde misjonsgløden oppe i menigheten, spesielt blant de unge.
Hvis det ikke finnes noen team ut fra din menighet, kanskje du skulle start et. Hvis du ikke vet helt hvor du skal starte bare kontakte med meg eller Ungdom i Oppdrag. Ungdom i oppdrag har faktisk et opplegg for hvordan du kan ta med deg en gruppe fra din menighet ut på misjonstur, det er noe som heter Mission Adventures.
Informasjon fra Ungdom i Oppdrag. Se http://www.ywam.no eller ta kontakt på
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser, du må slå på Javascript for å kunne se den.
Be for et folkeslag
Hvis du ikke har et kall til å dra ut, finn et folk du kan be for! Bønn er utrolig viktig og bønn trengs det mye av i misjon!
Da jeg gikk på en forbønnskole ble vi oppmuntret til å få et unådd folkeslag å be for, og som nevnt over fikk jeg Shanfolket. Jeg er ganske sikker på at Gud ønsker å gi deg et folkeslag å be for også, og kanskje kaller han deg til noe mer!
Støtt misjonærer
Misjonærer trenger også støtte både i forbønn og i ressurser. Det er store behov på misjonsmarken i dag og det er mange prosjekt som trenger støtte. Så be gjerne Gud at han kan lede deg til noe du eller din menighet kan være involvert i. Du kan også gjerne støtte meg. Se mine nyhetsbrev sider!
Et forslag (besøk shanfolket)
Hvis du ønsker et forslag på et folk du kan be for eller støtte på andre måter, så har jeg, som sagt fått Shanfolket på hjerte, og her er det mange muligheter og behov, bare ta kontakt hvis du ønsker å være med på å nå dette folkeslaget med evangeliet enten praktisk eller ved bønn.
Les også mer om Shanfolket og arbeidet blant dem på http://www.shanoc.com
- Hvis du er interesert kan du også ta kontakt med meg på
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser, du må slå på Javascript for å kunne se den.