En undervisningsserie om penger og tienden
Du har kanskje hørt at penger er roten til alt ondt, men det er ikke hva Bibelen sier. Den sier kjærlighet til penger er roten til alt ondt.(1Tim 6:9-10)
Mange kristne tror at å ha mye penger er en negativ ting, de tror at Gud ønsker de skal være fattige. Religion har prøvd å få oss til å tro at det er bra å ha lite og det er sett på som veldig åndelig å leve asketisk.
Men hvordan kan vi nå ut til denne verden med å fortelle de gode nyhetene om Guds kjærlighet hvis vi ikke har penger? Vi ber om vekkelse, men hvordan kan vi ha en vekkelse uten penger? Vi ber om at evangeliet skal nås til jordens ender, men hvordan kan vi sende noen uten penger?
Hvis noen i Norge tror at det et åndelig å ikke ha penger, burde de egentlig ikke ha bodd i Norge og frasagt seg sitt norske borgerskap. Da burde alle kristne ha funnet seg et fattig sted i Afrika eller Asia og bo i en stråhytte for å kunne leve et hellig liv.
Jeg tror du vet at dette ikke er riktig, men hvis man skal følge den religiøse tankegangen fult ut når det kommer til penger, ville dette vært det rette å gjør.
I denne undervisningsserien vil jeg også ta opp teamet tienden. Er tienden noe en kristen må gi? Er det noe som Gud krever av oss når vi er kristne? Og må vi gi den til menigheten vår?
De siste delene av denne undervisningsserien på syv deler vil handle om dette.
- Du kan se denne serien på Vimeo
- Du kan lytte til denne undervisningen på mp3: Mp3 Penger og tienden
- Du kan lese teksten til denne undervisningen her! Hva Bibelen sier om penger og tienden
Du kan se denne undervisningen under.
Du kan laste ned video filen her.
Du kan laste ned video filen her.
Du kan laste ned video filen her.
Du kan laste ned video filen her.
Du kan laste ned video filen her.
Du kan laste ned video filen her.
Du kan laste ned video filen her.
- Hjelp til å laste ned? Husk at du kan laste ned ved å høyre klikke musa, og velg: Lagre mål som.